Čistenie strojčeka

1. Zubnou kefkou. Kefka musí byť mäkká, aby mám časom neurobila mikroskopické ryhy, do ktorých sa usadzujú baktérie. A má vyčistiť celý povrch strojčeka. Na čistenie je najvhodnejšie použiť čistiaci gél, ktorý rozpustí nečistoty, zničí baktérie a zanechá príjemnú vôňu i chuť.

2. Raz za týždeň doprajeme strojčeku väčšiu starostlivosť. Necháme ho 6-8 hodín kúpať v čistiacom roztoku v nádobke s vyberateľným dnom, ktorá nám dovolí strojček vybrať bez vyliatia roztoku a máčania si prstov. Nádobka sa dá zatvárať. Nečistoty z našich prstov, tak ako i prístup vzduchu znižujú účinok i trvanlivosť roztoku. Strojček tak zbavíme i odolnejších nečistôt a baktérií.
3. Ak máme na strojčeku kovovú skrutku, je dobré po čistení v roztoku kvapnúť na ňu kvapku jedlého oleja. A samozrejme nezabúdame skrutkou otáčať v smere šípky tak často, ako sme sa dohodli s lekárom.
4. Pred vložením do úst aparát opláchneme.
5. Aparát počas jedla vykladáme z úst, a do úst ho dávame späť vždy až po vyčistení zúbkov. Inak potrava nalepená na zuboch bude po zakrytí strojčekom oveľa rýchlejšie kaziť naše zuby.
6. Esix, alebo priesvitný strojček. Pod priehľadnou fóliou vytvoríme po nasadení prostredie bez prístupu vzduchu. Tým pomôžeme baktériám, ktoré nemajú radi kyslík, ale radi poškodzujú zuby a ďasná. Nasadenie esixu na zle očistené zuby je niečo ako skleník na rast baktérií.

Máte otázky? Opýtajte sa odborníkov.

Služba momentálne nie je dostupná.

Vaše otázky

Otázku zadal/a: ivana kochmanova • dňa: 9. Nov, 2009 o 12:32

Ako správne vyčistiť zuby,pri nosení fixného strojčeka?

Na otázku odpovedal/a: MUDr. Pavol Andel • dňa: 26. Nov, 2009 o 08:28

Dobrý deň, odpovede na otázku - výrobky, ale aj ďalšie informácie nájdete http://www.zdravedasna.sk/zubne-strojceky