Libenar a Physiomer

Účinné riešenie v boji proti častej nádche u malých detí

Nos je v neustálom kontakte so vzduchom, čím je stále pozitívne alebo negatívne vystavovaný vonkajšiemu prostrediu, napr. teplote, vlhkosti, baktériám a vírusom, prachu, peľu a ďalším. Jeho úlohou je:
- filtrácia baktérií, prachu, peľu a pod., ktoré sa nachádzajú vo vdychovanom vzduchu
- udržiavanie konštantnej teploty vzduchu, ktorý vstupuje do pľúc
- udržiavanie správnej vlhkosti vzduchu.
Dôležitá je jeho funkčnosť pre správne dýchanie a pocit pohody.

Pretože deti do 1 roka dýchajú predovšetkým nosom, môže upchatý nos alebo výtok spôsobiť problémy a narúšať bežné aktivity. Ak chcete udržať stále čistý nos vašich najmenších, podporiť kvalitné dýchanie a zabrániť zadržiavaniu hlienov, ktoré by mohli následne spôsobiť infekcie, pomôže každodenné oplachovanie nosných dutín soľným roztokom alebo morskou vodou. Libenar aj Physiomer sú pomôckou na čistenie, regeneráciu a úľavu od upchatého nosa. Odporúčame uskutočniť nasledujúce dva kroky:
1. Vstreknúť izotonickú/fyziologickú morskú vodu Physiomer alebo kvapnúť fyziologický roztok Libenar do oboch nosných dierok.
2. Odstrániť hlien pomocou vatového tampónu alebo odsávačky.

Použitím morskej vody alebo fyziologického roztoku:
- očistíte nosné dutiny a zabezpečíte tým ich riadne fungovanie
- odstránite nadbytočné množstvo hlienu
- zmiernite príznaky ochorenia horných dýchacích ciest
- rýchlo tiež zmiernite prípadný pocit suchej nosnej sliznice
- pomáhate nosnej sliznici regenerovať.

Čistý, priechodný nos vedie k pokojnému a správnemu dýchaniu a tým aj k dobrému pocitu v celej rodine - vrátane dospelých. Mal by byť vždy chránený, obzvlášť v špecifických momentoch:
- vykurovacia sezóna - v prípade, že je nosná sliznica vystavovaná vyšším teplotám, vysušuje sa a stáva sa tak živnou pôdou pre baktérie. Odporúčame do nosa preventívne aplikovať morskú vodu.
- výskyt sezónnych vírusov - nos musí často čeliť zápalom sliznice, ktoré bývajú spôsobené sezónnymi vírusmi a baktériami. Je vhodné nos každodenne preventívne preplachovať morskou vodou.
- alergia - alergény (prach, peľ, zvieracia srsť) môžu podráždiť nosnú sliznicu, viesť k jej opuchu a následným prejavom alergickej nádchy (časté kýchanie, slzenie očí, upchatý nos, zvýšená nosná sekrécia). Odporúčame preventívne aplikovať 100% morskú vodu už pred peľovou sezónou.
- tehotné ženy - z dôvodu zmeny hladín hormónov typických pre tehotenstvo môžu byť náchylnejšie k tzv. tehotenskej nádche (upchatý nos, zvýšená sekrécia). 100% prírodná morská voda je bezpečná aj počas tehotenstva.


Máte otázky? Opýtajte sa odborníkov.

Služba momentálne nie je dostupná.

Vaše otázky