Psychická únava a vyčerpanosť– Sativol

Psychická únava a vyčerpanosť

Stimuluje CNS
Zlepšuje koncentráciu a pamäť
Pomáha prekonať psychickú vyčerpanosť
Potláča nervozitu a podráždenosť
Odstraňuje prejavy úzkosti a apatie

Máte otázky? Opýtajte sa odborníkov.

Služba momentálne nie je dostupná.

Vaše otázky

Otázku zadal/a: Igor Lovniansky • dňa: 16. Nov, 2013 o 10:49

Kde môžem kúpiť liek Sativol? Ďakujem.

Na otázku odpovedal/a: Dr.Mastikova • dňa: 16. Nov, 2013 o 19:02

Liek sa uz nevyraba.Odporucam navsetvu homeopata ohladom individuálnej liečby jednozložkovými liekmi, ktoré sú na lekársky predpis

Otázku zadal/a: Monika Petrova • dňa: 1. Nov, 2012 o 01:48

Dobry večer mam 7 ročného synčeka, ktorý je hyperaktivny porucha pozornosti koncentracie impulzivny živý agresia a prvky úzkosti ake homeopatikum by ste mi odporučili resp. je pre neho vhodny sativol
dakujem pekne

Na otázku odpovedal/a: Mudr. Mrazova • dňa: 25. Nov, 2012 o 23:16

Dobrý deň, liek na hyperaktivitu detí sa nedá určiť bez toho, aby som pacienta videla. Do úvahy prichádza asi 20 liekov, z ktorých sa vyberá na základe výsledkov vyšetrenia pacienta. Navyše treba poznať správanie dieťaťa v pokoji, pri rozčúlení, v stresových situáciách a pod. Tak isto je potrebná presná osobná a rodinná anamnéza dieťaťa. Hyperaktivita detí sa lieči individuálnou homeopatickou liečbou. SATIVOL nie je vhodný na liečbu detskej hyperaktivity.

Otázku zadal/a: Zaneta Mikusova • dňa: 5. Nov, 2011 o 20:52

Dobry vecer,maqm problemi so psychikou odkedy vykopli synovi zuby na futbale!! stale som unavena stale zyvam! povysavam jednu izbu a musim si sadnut! prejdem par metrov a uz 106 tep. a u kardiologa som absolvovala vysetrenia! bola som u neurologicky , ta mi povedala ze to mam od chrbite, a vypisala mi lieky na izkost, ale len obcas si to dam ! toto by bolo dobre pre moju chorobu? dakujem !!

Na otázku odpovedal/a: Dr.Sintaj • dňa: 8. Nov, 2011 o 06:09

Dobrý deň prajem, Vasa anamneza sa neda urcit len na zaklade par viet, su potrebne vysetrenia, ktore vam neurolog spravil.Lieky by ste mala uzivat podla rozpisu co mate od lekara, ak by nezabrali,lekar vam spravi dalsie vysetrenia a pripadne zmeni liecbu.

Otázku zadal/a: Rási mária • dňa: 16. Sep, 2011 o 14:58

Dobrý deň!

Dnes som sa dozvedela v lekárni,že homeopatikum SATIVOL sa už nevyrába. Moja dcérka ktorá má teraz šesť rokov úspešne užívala tento liek pred časom. Teraz nastúpila do prvej triedy ZŠ a po škole býva nervoznejšia ako predtým.Chcela by som Vás poprosiť aby ste mi odporúčili náhradný liek za SATIVOL.

Ďakujem vopred za Vašu odpoveď.

Na otázku odpovedal/a: Mgr. Cerny • dňa: 3. Oct, 2011 o 07:42

Liek sa uz nevyraba.Odporucam navsetvu homeopata ohladom individuálnej liečby jednozložkovými liekmi, ktoré sú na lekársky predpis

Otázku zadal/a: Rastislav • dňa: 8. Jun, 2011 o 10:58

Dobrý deň. Podľa otázok a odpovedí je mi situácia s homeopatikom Sativol viac-menej jasná. Môže mi však niekto odpovedať na otázku , či sa Boiron ako spoločnosť rozhodla nahradiť ho jednozložkovými homeopatikami z obchodného hľadiska, čo by bolo aj keď nie priaznivé pre nás ale asi pochopiteľné ($)......alebo je táto zmena ovplyvnená odborným hľadiskom, resp. cieleným zameraním každého produktu ?
Príde mi ako logické, že v tom hrá úlohu biznis ale je možné odpovedať , skúste.
Ďakujem

Na otázku odpovedal/a: MUDr. Jana Mrázová • dňa: 18. Aug, 2011 o 06:11

Dobrý deň, prepáčte, ale v tomto prípade biznis nehrá úlohu. Sativol sa jednoducho prestal vyrábať preto, že jeho balenie nebolo praktické (nezmestilo sa do vrecka) a ťažkosti, ktoré riešil sa dajú vyliečiť jednozložkovými liekmi. Pacientovi, na základe jeho konkrétnych ťažkostí predpíšeme individuálny homeopatický jednozložkový liek. Ide hlavne o problémy s psychickou únavou a prepracovanosťou.

Otázku zadal/a: Denisa • dňa: 8. Jun, 2011 o 09:15

Dobry den,
prosim Vas, vyraba sa este liek Sativol (f. Boiron)?
Ak nie, aky je nahradny resp. podobny liek - homeopaticky, bez predpisu?
Dakujem

Na otázku odpovedal/a: Dr. Mrazova • dňa: 14. Aug, 2011 o 20:09

Liek SATIVOL nahrádzame individuálnou homeopatickou liečbou, ktorú určujeme na základe konkrétnych príznakov pacienta. Odporúčam teda osobnú konzultáciu u lekára homeopata za účelom cielenej liečby.

Otázku zadal/a: Martina Vicenová • dňa: 28. Mar, 2011 o 14:14

Môžte mi poradiť nejakú náhradu za liek Sativol?Veľmi mi pomáhal a tera už nieje k dostaniu. Dakujem

Na otázku odpovedal/a: Editor • dňa: 24. Apr, 2011 o 07:45

skuste nejaky monokomponentny pripravok, v lekarni Vam poradia.

Otázku zadal/a: marg • dňa: 4. Jan, 2011 o 08:21

Dobry den.
Preco este stale spolocnost BOIRON SK ma na svojej webstranke aj SATIVOL ked sa prestal vyrabat. Dozvedela som sa o tomto homeopatiku prave so stranky BOIRON. Tiez sa ho snazim zohnat.
Existuje adekvátna nahrada za SATIVOL?

Na otázku odpovedal/a: MUDr. Mrázová • dňa: 2. Feb, 2011 o 14:46

Dobrý deň, naša web stránka prechádza t.č. výraznou zmenou. Mení sa jej vzhľad aj obsah. Ospravedlňujem sa, že je tam SATIVOL ešte stále prítomný, hoci sa už nepoužíva. Tento liek sa dá nahradiť jednozložkovými liekmi a podľa príznakov lekár vyberie najvhodnejší liek.

Otázku zadal/a: Lenka Hájková • dňa: 30. Nov, 2010 o 17:10

Dobry den,

je tento liek este k dostaniu na nasom slovenskom trhu.

Dakujem za odpoved.

Lenka Hajkova

Na otázku odpovedal/a: MUDr. Jana Mrázová • dňa: 16. Nov, 2013 o 16:49

Dobrý deň, liek SATIVOL sa na Slovensko prestal dovážať, pretože skončila jeho výroba vo Francúzsku. Náhradou je liečba jednozložkovými homeopatickými liekmi, ktoré určuje lekár homeopat na základe konkrétnych ťažkostí pacienta.

Otázku zadal/a: Erika • dňa: 24. Nov, 2010 o 20:01

Dobrý deň,
aká je prosím náhrada za Sativol, alebo môžem dúfať že obnoví jeho registrácia na Slovensku? Ďakujem

Na otázku odpovedal/a: MUDr. Mrázová • dňa: 28. Dec, 2010 o 16:45

Dobrý deň, liek SATIVOL sa na Slovensko prestal dovážať, pretože skončila jeho výroba vo Francúzsku. Náhradou je liečba jednozložkovými homeopatickými liekmi, ktoré určuje lekár homeopat na základe konkrétnych ťažkostí pacienta.

Otázku zadal/a: Mária Chrástová • dňa: 17. Sep, 2010 o 22:45

Dobry den prajem,
nemozem tento liek zohnat v lekarni - vraj mu skoncila na Slovensku registracia a uz sa k nam nedovaza. Viete mi poradit kde by som ho mohla zohnat?
Dakujem M. Ch.

Na otázku odpovedal/a: Editor • dňa: 22. Sep, 2010 o 11:22

Dobrý deň, produkt Sativol, už na Slovensku nie je registrovaný a teda ani predávaný. V portfóliu susedných štátoch ako je ČR, Maďarsko a Poľsko ho tiež nemajú, no a inde a v iných krajinách žiaľ neviem. S pozdravom Mgr. Zuzana Kriglerová BOIRON SK