Vaginálne mykózy -  Wobenzym

Trápia vás často vaginálne mykózy? Vaginálnu mykózu prekonajú aspoň raz za život tri štvrtiny všetkých žien. Poznáte to – svrbenie, pálenie, pošvový výtok, často i bolesť pri pohlavnom styku, či pri močení... Čo mykózu vyvoláva? Tento zápal pošvy spôsobujú kvasinky rodu Candida. Jeho vznik môže uľahčiť užívanie antibiotík, ochorenie cukrovkou, tehotenstvo, hormonálna substitučná liečba, nadmerná konzumácia sladkého jedla, stres. Príčinou môže byť i nesprávna hygiena – predovšetkým nadmerné mývanie intímnych partií a používanie parfémovaných mydiel a vložiek, ťažkosti často vznikajú po kúpaní v bazéne s chlórovanou vodou, niekedy i po pohlavnom styku. K premnoženiu kvasiniek prispieva teplé a vlhké prostredie, najmä nosenie mokrých plaviek či tesných, nevzdušných nohavíc, v ktorých sa intímne oblasti ľahko zaparia. Niekedy však dôjde k mykóze i bez zjavnej príčiny. VEĽKÝM PROBLÉMOM JE, KEĎ SA MYKÓZA VRACIA A OPAKUJE

Na liečbu akútnych vaginálnych mykóz sú bežne používané lieky a prostriedky – tzv. antimykotiká. Mnohým ženám sa však mykózy, vrátane veľmi nepríjemných ťažkostí i po tejto liečbe neustále vracajú. V takomto prípade je potrebné organizmu pomôcť, aby sa ochorenie, pokiaľ je to možné, neopakovalo.
Vhodné riešenie
– podporná liečba Wobenzymom
Najnovšie to potvrdzujú výsledky projektu „Overenie účinnosti Wobenzymu v komplexnej liečbe opakovaných vaginálnych mykóz“, ktorého sa zúčastnilo 7 ambulantných gynekologických pracovísk v Českej republike. Počas dvoch rokov bolo sledovaných 62 žien (od 18 do 48 rokov). Výsledky boli vyhodnotené dátovým centrom Inštitútu klinickej a experimentálnej medicíny IKEM v Prahe.

Zlepšenie u všetkých
V sledovanom období 12 mesiacov od zahájenia liečby Wobenzymom zostalo 39 pacientiek (63% zo všetkých) úplne bez mykóz. 17 pacientiek (27,4%) malo mykózu len raz, zvyšných 6 pacientiek (9,6%) viac ako raz.
U všetkých sledovaných pacientiek došlo v roku od zahájenia podpornej liečby Wobenzymom k zlepšeniu – t.j. zníženiu počtu opakovaných mykóz.

Máte otázky? Opýtajte sa odborníkov.

Služba momentálne nie je dostupná.

Vaše otázky