Leciderm

Liečba ochorení spôsobených atopickým ekzémom, lupienkou, diabetom.

Ekzém a ako vzniká

Býva vaša pokožka sčervenaná, svrbiaca, tvoria sa vám pľuzgieriky a pupienky (tzv. vyrážka) alebo trpíte trvalo suchou pokožkou? Je veľmi pravdepodobné, že máte jeden z typických príznakov ekzému.
Ekzém je najčastejšou kožnou chorobou. Ide o chronický kožný zápal (dermatitídu), ktorý sa prejavuje výskytom svrbivých, sčervenaných ložísk. Zápal je neinfekčný a môže byť alergického aj nealergického pôvodu. Veľmi častou alergickou formou ochorenia je tzv. atopický ekzém. Na Slovensku postihuje 15 – 20 % ľudí, predovšetkým detí, a počet postihnutých sa neustále zvyšuje.
Kontaktný ekzém je tiež výsledkom alergickej reakcie na určitú látku, s ktorou príde naša pokožka do opakovaného kontaktu, napr. čistiace alebo umývacie prostriedky, alkohol, mydlo, rozpúšťadlá, parfumy, farbivá, konzervačné látky atď.

Ako mať ekzém pod kontrolou

Vzniku ekzému veľakrát nemožno predchádzať, často ide o dedičnú dispozíciu. Ak však zistíme príčinu ekzému a prijmeme správne opatrenia, s vysokou pravdepodobnosťou môžeme eliminovať jeho vzplanutie alebo mu zamedziť a pri správnej starostlivosti môžeme urýchliť hojenie postihnutej kože.

1) Vylúčenie dráždivých látok
Čistiace a kozmetické prostriedky, vysušujúce mydlá a ďalšie dráždivé látky narúšajú potrebnú prirodzenú lipidovú bariéru kože. Prispievajú k tomu aj nevhodné odevy (syntetické, vlnené, kožušinové). Tým sa vo zvýšenej miere stráca voda z pokožky, čo znižuje jej ochrannú, bariérovú funkciu.
2) Obmedzenie kontaktu s alergénmi
Na to, aby bola liečba úspešná, je nutné pátrať po provokujúcich faktoroch a ich odstránení. Nemusia to byť vždy látky bezprostredne súvisiace s pokožkou, ale napríklad aj potraviny a alergény, ktoré potraviny obsahujú. Pri prejavení ekzému sa snažte vyvarovať ostrých, kyslých a konzervovaných jedál, aromatického ovocia, čokolády, plesňových syrov, orechov, alkoholu atď.
3) Starostlivosť o kožu
Kožu je potrebné udržiavať v čistote, dostatočne premastenú a hydratovanú. Starostlivo a pravidelne natieraná pokožka vytvorí účinnú lipidovú bariéru, ktorá chráni pred stratou vody a prienikom iritačných látok. Pokožka je hladká, odolnejšia a menej citlivá.

Účinné zložky v prípravkoch Leciderm:

- Liposomálny komlex lecitinu, kyseliny linolovej a vitamínu F zlepšuje lipidový metabolizmus kožnej bariéry a hydratáciu epidermis. Tvorí doležitý faktor pri stavbe a oprave lipidovej bariéry.
- Kolagén s kyselinou hyaluronovou zvyšujú elasticitu pleti, stimulujú tvorbu kolagénu a bránia úniku prirodzenej zásoby vody v pokožke. Táto látka sa používa pri liečbe popálenin.
- Bambucké maslo (ako jediné prírodné maslo obsahuje vitamíny A, D, E, F a škoricové kyseliny) vyhladzuje reliéf pokožky a urýchľuje hojenie mnohých kožných problémov.
- Očistený lanolín zjemňuje a zvláčňuje pokožku.
- Včelí vosk zabraňuje prenikaniu dráždivých látok do kože a posobí ako hydratačný mikrofilm.
- „Ľahké oleje“ (makadamový, sójový) - vďaka obsahu prírodných mastných kyselín, sterolov (skvalen), pigmentov, minerálnych látok a vitamínov, pokožku intenzívne vyživujú, zlepšujú jej súdržnosť a bránia jej odlučovaniu (tvorbe šupín a deskvamácii).
- D-panthenol zvyšuje hydratáciu pleti, urýchľuje hojenie a zabraňuje pocitom podráždenia pokožky.
- Vitamín E má protizápalové účinky. Pôsobí na rast spojivového tkaniva a reguláciu delenia buniek.

Kombinácia účinkov týchto látok okamžite odstraňuje nepríjemné pocity svrbenia z vysušenej a podráždenej pokožky.

Máte otázky? Opýtajte sa odborníkov.

Služba momentálne nie je dostupná.

Vaše otázky